R.M.A. Centrum, s. r. o.
Poliklinika Praha 7 Klinické laboratoře Příjem pacientů

OSB desky

OSB desky, materiál, který spojuje přednosti a výhody dřeva a moderních stavebních materiálů. Nakupujte OSB desky v Praze a okolí od důvěryhodných a seriózních prodejců.

OSB desky, kvalitní a cenově výhodné

Dřevodiskont, s. r. o., skladuje a prodává OSB desky a další dřevěný stavební materiál v Praze 5 na Zbraslavi a také v Hlubočince nedaleko Jesenice. Vedle OSB a QSB desek tu najdete palubky, řezivo, materiál na krovy, také terasová prkna ze severských dřevin a palivové dříví. Sortiment doplňují termoizolace, sádrokartony a také možnost objednat montážní nebo i tesařské práce.

V Bráníku v Praze 4 provozuje velký sklad dřevěných stavebních prvků firma Štimák, s. r. o. Koupíte tady za velmi slušné ceny OSB desky, palubky, fošny, prkna a další běžné formáty. Většinou bývají v obvyklém množství a rozměrech skladem, ale i pokud potřebuje něco extra, není to problém. Firma Štimák má v Chotovinách u Tábora vlastní pilu a může vyrobit řezivo podle Vašich požadavků.

OSB desky - popis, charakteristika

OSB desky jsou velkoformátové konstrukční a stavební desky na bázi dřeva, využívané zejména ve stavebnictví, ale i v mnoha dalších oborech. Jsou vyrobené z dřevěných štěpek (velkých, až 12 mm dlouhých třísek), slisovaných pod velkým tlakem a spojených pryskyřicovým tmelem do tří vrstev. Protože jsou vyrobeny s přírodních materiálů, jsou zdravotně nezávadné, takže mohou být použity i v interiéru stejně jako přírodní dřevo. Obvykle se OSB desky vyrábějí ve dvou verzích: buď s ostrými hranami v rozměru 250 x 125 cm, nebo s perem a drážkou (jako palubky) v rozměrech 250 x 67,5 nebo 62,5 cm. Snadno se opracovávají (řežou, brousí, vrtají apod.) a jsou velmi dekorativní, takže je možné je využít jako pohledové vrstvy, navíc se dají lehce povrchově upravovat.

OSB desky - použití

Díky svým vlastnostem, které spojují výhody přírodního dřeva a pevnost a tvarovou stálost umělých materiálů, mají OSB desky široké využití. Při stavbě domů se dají využít na ztracené bednění, nosné i obkladové vrstvy stěn, podlah a stropů. V dnes moderních rychlých dřevostavbách jsou základním materiálem, neboť jsou cenově dostupnější a snáze zpracovatelné než surové dřevo. Velmi dobře tepelně i zvukově izolují, protože zejména díky velkým formátům a minimálními rozměrovými odlišnostmi vyžadují malé množství spojů. Protože jsou levné a jednoduché na zpracování, využívají se i k výrově nejrůznějšího obalového materiálu - beden, palet apod. Existuje i varianta QSB, která (na rozdíl od OSB, oriented stran board) se vyrábí z neorientovaných štěpek, většinou pouze v jedné vrstvě.

Adresa

R.M.A. Centrum s.r.o.
Dukelských hrdinů 17
170 00 Praha 7
Tel: 233 378 809 - recepce

Otevírací doba

Pondělí 7.00 - 17.00
Úterý 7.00 - 17.00
Středa 7.00 - 19.00
Čtvrtek 7.00 - 18.00
Pátek 7.00 - 13.00